T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Sinop Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Sinop Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ziyaretçi Kuralları

Güncelleme Tarihi: 12/12/2017

ZİYARET SAATLERİ

- Hasta ziyaretleri üst yönetimin almış aldığı karar doğrultusunda gündüz saat 13:00-14:00, mesai saatleri dışında gece 20:00-21:00 saatleri arasındadır.

- Diğer saatlerde hasta ziyaretleri olmayacak, ancak acil durumlar gerektiğinde hekim izniyle yapılacaktır.

- Ziyaret saatleri hastanemiz üst yönetiminin mevsim şartlarının gerektirdiği şatlara göre alacağı kararla değiştirilebilir.

 

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HASTA ZİYARETÇİ KURALLARI

- Yoğun bakım özel bir birim olduğundan kontrolsüz hasta ziyareti uygun değildir.

- Hastanız ile ilgili bilgileri karmaşa olmadan alabilmek için aile üyelerinden bir veya iki kişi sözcü olacak şekilde belirlenerek bilgi akışı düzenlenmiş olacaktır. Güvenilir ve aydınlatıcı bilgi almak doğal olarak sizler için önemlidir. Aydınlatıcı bilgiyi hastanızın doktorundan alabilirsiniz.

- Yoğun bakım ünitesinde hastaları enfeksiyonlardan korumak için gün içinde 1.derece yakınları olmak üzere sadece bir kişi 10 dakika süre ile görülmesine izin verilmektedir.

- Yoğun bakım uygun olduğunda ziyaret önerilir. Yoğun bakım şartları uygun olmadığı durumda yoğun bakım sorumlusu, hemşiresi, doktoru ziyaret saatlerini değiştirebilir veya kaldırabilir.

- Yoğun bakım hastalarının yanında refakatçi bulundurulmaz.

 

YENİ DOĞAN (KÜVEZ) ÜNİTESİ ZİYARETÇİ KURALLARI


- Yenidoğan (Küvez) Ünitesi özel bir birim olduğundan kontrolsüz hasta ziyareti uygun değildir.

- Bebeğiniz ile ilgili bilgileri karmaşa olmadan alabilmek için aile üyelerinden bir veya iki kişi sözcü olacak şekilde belirlenerek bilgi akışı düzenlenmiş olacaktır. Güvenilir ve aydınlatıcı bilgi almak doğal olarak sizler için önemlidir. Aydınlatıcı bilgiyi hastanızın doktorundan alabilirsiniz.

- Yenidoğan (küvez) ünitesinde bebeklerienfeksiyonlardan korumak için gün içinde 1.derece yakınları olmak üzere sadece bir kişi 10 dakika süre ile görülmesine izin verilmektedir.

- Yenidoğan Ünitesi uygun olduğunda ziyaret önerilir. YenidoğanÜnitesi şartları uygun olmadığı durumda Yenidoğan sorumlusu, hemşiresi, doktoru ziyaret saatlerini değiştirebilir veya kaldırabilir.

 

HASTA ZİYARETÇİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR


- Hasta ziyaretleri kısa süreli olmak üzere diğer hastaları rahatsız etmeyecek şekilde hasta odalarında veya bekleme salonlarında yapılabilir.

- Ziyaretçiler gürültü yapmamalıdır.

- Hastane içerisinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

- Çiçek alerjisi ve astımı olan hastaların odalarına çiçek getirilmemesine dikkat edilmeli ve bu konuda hasta bilgilendirilmelidir.

- Diyabet ve tansiyon hastalarına yattıkları süre içerisinde dışarıdan yiyecek içecek getirilmemesine dikkat edilmelidir.

- Ziyaret saati bitiminde güvenlik hasta odalarında ki ziyaretçi kontrolünü yapacaktır. Lütfen görevlilere yardımcı olunması ve ziyaret saatleri dışında birimlerde bulunulmaması gerekmektedir.

- Her akşam 23:00 da hastaların sağlık yönünden ve güvenliği açısından nöbetçi servis hemşiresi, tüm servisi ve odaları dolaşır. Nöbetçi memur ve güvenlikçi katları dolaşarak hasta güvenliğini sağlar. Hastanedeki dolaşma sonucunda birimlerde görülen teknik arızaların giderilmesi ve hasta, ziyaretçi, personel yönünden bir aksaklık görüldüğünde sorunun çözülmesi yönünde ilgili kişiler tarafından çalışma yapılır

- Hastanın kendisinin ya da odasını paylaştığı diğer hastaların durumlarını dikkate alarak, bölüm hemşireleri ziyaretçi sayısını ya da ziyaret saatlerini kısıtlayabilir

- Aksaklıklarla ilgili nöbet defterine yazılır.Ayrıca gerekli durumlarda nöbetçi memur tarafından tutanak yazılır.Tutanağın;1 nüshası Başhekimliğe, 1 nüshası ilgili birime, hasta ile ilgili olanlarda hasta dosyasına iletilir.