Acil Sağlık Hizmetleri
12 Ekim 2018

Acil Servis Birimimiz; Pratisyen Hekim,  Hemşire, Sağlık Memuru ,ATT kadrosu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.  Acile başvuracak hastaların kolay ulaşımını sağlamak için hastane bahçesinde dışarıdan görülebilen ışıklandırılmış acil servis tabelası bulunmaktadır.
Acil birimine ulaşım iki kapıdan sağlanmaktadır. Acil ayaktan giriş kapısı içerisinde ilk girildiğinde; hasta bekleme alanı, triyaj, hasta kayıt/danışma/karşılama, güvenlik birimi , bulunmakta olup bu alanda sarı alan muayene bölümü ve yeşil alan muayene bölümü bulunmaktadır. Ambulans giriş kapısından girildiğinde  resüsitasyon odası (kırmızı alan) bulunmaktadır.

Acil servise gelen hastaları , hasta karşılama ve yönlendirme personeli hasta kayıt birimine yönlendirerek kayıt işlemlerinden sonra  Acil Servis Hasta Triaj Birimine yönlendirir. Hastanın hayati bulguları, şikâyetleri ve öyküsü triajda görevli Sağlık Personeli tarafından alınır ve ilgili birime yönlendirilir. Eğer hasta yaşlı, engelli, kimsesiz ve acil müdahale (sarı/kırmızı alan) edilmesi gereken durumu varsa hasta karşılama ve danışma personeli işlemlerine yardımcı olmaktadır.