Hemodiyaliz Ünitesi
05 Kasım 2018

Diyaliz, sizin için böbreğinizin vücuttaki görevini üstlenir. Diyaliz, böbreklerin bazı işlevlerini yerine getirmek için kullanılan bir işlemdir. Bu tedavi, normal bir böbreğin ancak bazı temel işlevlerini karşılayabilir. En önemli böbrek işlevlerinden ikisi vücuttaki fazla suyun ve kanda biriken atık ürünlerin uzaklaştırılması diyaliz tedavisiyle çözülür. Bununla birlikte, bu tedaviye rağmen vücudunuzdaki su ve atık madde seviyelerini kabul edilebilir bir düzeyde tutmak için size uygun beslenme önerisine uymanız gerekmektedir. Böbreklerin, alyuvar hücrelerinin üretilmesi ve kemiklerinizin güçlü tutulması gibi rol aldığı diğer işlevler ilaçlar yardımıyla yerine getirilir.

Hemodiyaliz bölümümüzde, en son teknolojik yenilikleri içeren uygulamalar ve konusunda uzman, deneyimli kadro ile 7/24 hizmet vermekteyiz. Bölümümüz; geniş kapsam ilgi alanı sebebiyle birçok disiplin ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Uzman kadro ve gelişmiş alt yapısı ile hizmet vermektedir. Hastanemizde Hemodiyaliz Ünitesi ileri teknolojik ve modern cihazlarla kontrol edilerek tanı ve ileri tetkik çalışmaları ile kontrol ve takip işlemleri başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Hastanemiz Hemodiyaliz Ünitesi zemin katta 2 cihaz izole olmak üzere 17 hemodiyaliz cihazı ve yedek 2 adet cihazlı yataklı ünitesiyle hizmetinizdedir.