Hasta Ziyaret Kuralları
08 Ekim 2018

HASTANE GENEL ZİYARET KURALLARI

1.Hastanemizde ziyaret saatlerimiz;  hergün 13.00–14.00 ile 20.00–21.00 saatleri arasındadır. Hastane düzeninin sağlanması açısından bu saatler dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. 
2.Özellikli bölümler için (yoğun bakım-yenidoğan yoğun bakım) ziyaret saati her gün 13:00-14:00 arasında olup ilgili bölüm girişlerinde belirtilen kurallar doğrultusunda yapılmalıdır.
3.Sağlığınız ve diğer hastalarımızın rahatı için ziyaretçi sayısı az ve ziyaret süresi kısa olmalıdır.
4.Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur. 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.
5.Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmeyiniz.
6.Gıda maddeleri, canlı ve yapay çiçekler hastalarımızın sağlığını tehdit edecek mikroplar içereceğinden getirilmemelidir.
7.Hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde size de görev düştüğünü unutmayınız. Başka hastalara veya eşyalara dokunmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.
8.Ziyaretçiler tarafından hastalara dergi ve kitap gibi hediyeler getirilebilir.
9.Kesinlikle sigara içmeyiniz.
10.Yerlere çöp atmayınız.
11.Görevlilerin talimatlarına uyunuz.
12.Dilek , öneri ve görüşlerinizi hastanemiz içinde bulunan dilek öneri kutuları aracılığı ile  ve hastanemiz internet sitesi üzerinden bildirebilirsiniz.YENİDOĞAN YOĞUM BAKIM ÜNİTESİ ZİYARETÇİ KURALLARI

1. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi hasta ziyaretleri 13:00-14:00 saatleri arasında yapılır
2. Ziyaret süresi “10(ON) dakika” ve tek kişi ile sınırlıdır. Gerekli durumlarda hekim kararı ile arttırılabilir.
3. Ziyaretinizi size belirtilen süreyle sınırlı tutunuz.
4. Yeni Doğan Yoğum Bakım Ünitesinde refakatçi uygulaması yoktur.
5. Yeni Doğan Yoğun Bakım hemşiresi ya da doktoru tarafından yoğun bakım şartlarına uygun ziyaret saatleri değiştirilebilir ya da iptal edilebilir.
6. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesindeki bebeklerin anneleri , bakım ve emzirme için hemşire gözetiminde kısa süreli ziyaretler yapabilirler.
7. Anneler bebeklerini gün içinde belirlenmiş olan beslenme saatlerinde hemşireler ile irtibata geçerek bebeklerini hemşire gözetiminde beslemeleri için Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne alınır.
8. Hastane bünyesinde bulunan anne otelinde, bebekleri yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören anneler, süresiz ve ücretsiz konaklayabilir. Anneler, doktor / hemşire kontrolünde bebekleriyle bir araya gelip emzirip , temizliklerini yapabilir.
9. Ziyaret sırasında enfeksiyon yönünden koruyucu önlemler alınmalıdır.(box gömleği, bone, maske v.b.) Lütfen bu kurallara uyunuz.
10. Bebeği görmek için yoğun bakım ünitesine girecek kişiler, girişte ellerini su ve sabunla yıkayarak el hijyeninin sağlamalı ya da alkollü el antiseptiği kullanmalıdır.
11. Ziyaret sırasında resim görüntü almamanız, cep telefonu kullanmamanız gerekmektedir.
12. Anne uyum odasında eğitim alan anneleri ziyaret etmek yasaktır.
13. Hasta yakınlarının hastanede sürekli beklemelerine gerek yoktur. Acil durumlarda telefon ile hasta yakınlarına ulaşılır.
14. Yatan hastanın durumu ile ilgili birinci dereceden yakınlarına hekim tarafından bilgi verilir.
15. Bilgilendirme saati dışında bilgi almak isteyen hasta yakınlarının, doktor bilgilendirme için müsait olana kadar beklemeleri gerekmektedir.
16. Ateş, burun akıntısı, öksürük, ishal, kusma ve enfeksiyoz dermatiti olan kişilerin bebeği görmesi için yoğun yoğun bakım ünitesine girmesine izin verilmez.
17. Toplumda salgın varlığında yoğun bakım ünitesine girişlerde kısıtlama yapılabilir.
18. Acil durumlarda hasta yakını yoğun bakımdan erken çıkarılabilir.
19. Bebekle ilgili bilgi almak için hastane telefonu kendilerine verilecektir.GENEL YOĞUN BAKIM ZİYARETÇİ KURALLARI

1. Yoğun bakım ziyaret saatleri her gün   13:00- 14:00 saatleri arasındadır.
2. Ziyaret süresi 10 dakikadır.
3. Hastaları enfeksiyonlardan koruyabilmek için gün içinde 1. derece yakınları öncelikli olmak üzere hasta yakınlarından sadece 1 kişinin hastayı  ziyaret etmesine izin verilmektedir
4. Yoğun bakım şartlarının uygun olmadığı durumlarda hemşire ya da hekim ziyareti sonlandırabilmekte veya ziyaret saatlerini değiştirebilmektedir.
5. Çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.
6. Hasta yakını bone,önlük,galoş giyerek yoğun bakıma girer.
7. Hasta ziyaret öncesi ve sonrası  girişte bulunan lavaboda ellerini yıkamalı ve el dezenfektanı kullanarak ellerinin temizliğini sağlamalıdır
8. Fotoğraf/video çekmek  kesinlikle yasaktır
9. Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşulmamalı, hasta yataklarına oturulmamalıdır.
13:00-14:00 saatleri arasında hastanız hakkında doktorundan bilgi alabilirsiniz.